Akademia Ajurwedy w Somatheeram to nowatorski projekt koncernu Somathheram Group, znanego również jako “Ayurveda People” (Ludzie Ajurwedy). Somatheeram Group to ekspert w dziedzinie tradycyjnej metodzie leczenia - Ajurwedzie. To propagator stosowania Ajurwedy na całym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem krajów Unii Europejskiej. 25 doktorów oraz 70 terapeutów w nowo wybudowanym, ponad 100 pokojowym szpitalu ajurwedycznym, przez cały rok oferuje szeroki wachlarz zabiegów oraz pakietów terapeutycznych.
Wysoce wyspecjalizowany zakład produkcji zielarskiej oraz ogród z rzadkimi i cennymi roślinami gwarantują wysoki standard produktów terapeutycznych stosowanych w Somatheeram. Potwierdzeniem tego jest nagroda jaką otrzymało Somatheeram – rządowy certyfikat jakości zakładu leczniczego (GMP). Misją Somatheeram jest rozpowszechnianie starożytnej wiedzy jaką jest Ajurweda. “Ajurveda People” nie chce pozbawiać Zachodniej Cywilizacji możliwości nauki i czerpania z fascynującej hinduskiej wiedzy leczenia. Dlatego też założona Akademia Ajurwedy proponuje zainteresowanym szeroki wybór kursów, uważając i wierząc, że to właśnie kolejny milowy krok zbliżający do wykonania założonego celu.

 

1. POSTAWOWY KURS AJURWEDY I PANCHAKARMA

czas: 45 ore /20 dni
koszt : 1.500,00 Euro

Panchakarma – to najważniejszy program ajurwedyczny pełnego oczyszczenia. Słowo Panchakarma pochodzi ze zbitki dwóch słów: PANCH – oznaczającego "pięć" oraz KARMA – oznaczającego "proces". Te pięć kroków oczyszczenia ciała z toksyn: Vamana (wywoływane wymioty), Virechana (oczyszczenie), Basti (lecznicza lewatywa), Nasya (ziołowa aplikacja poprzez nozdrza) oraz raktamokshana (upuszczanie krwi). Ta seria zabiegów pozwala usunąć z ciała głęboko zakorzenione toksyny, doprowadzając do równowagi dosz (energie zarządzające biologicznym funkcjonowaniem ciała).
Program ten składa się z:
wprowadzenia do Ajurwedy,
nauki Panchakarmy oraz masażu,
teorii i praktyki Sirodhary, Pizhichil, Njavarakkizhi, Nasyam,
nauki Therpanam, Karnapoornam i Vasthy,
koncepcji Panchakarmy oraz zabiegów leczniczych itp.

 

 

2. INTENSYWNY KURS MASAŻU

czas trwania kursu: 40 godzin /20 dni
koszt: 1.200,00 Euro

Na masaż całego ciała składa się wiele różnego rodzaju masaży. Wśród technik wyróżniamy: głaskanie, naciskanie, ugniatanie, wyciąganie różnych części ciała.
Wszystkie te czynności mają na celu uśmierzenie bólu, stymulowanie organizmu,wprowadzenie w stan rozluźnienia i relaksu. Masaż to o wiele więcej niż chwilowe, miłe odczucie naszej skóry. To przede wszystkim działanie na mięśnie, ścięgna i więzadła. To poprawa ich siły i żywotności.
Program składa się z:
masażu twarzy,
masażu głowy,
- masażu ramion i głowy,
masażu pleców i klatki piersiowej
masażu podbrzusza,
nauki balansowania i nauki masażu stopami,
technik masażu podbrzusza, klatki piersiowej, górnych i dolnych kończyn,
pleców, masażu twarzy, ćwiczeń masażu całego ciała,
masażu terapeutycznego;

 

 

3. PODSTAWOWY KURSA MASAŻU

czas trwania kursu: 20 godzin/10 dni
koszt: 600,00 euro

Odpowiednio dobrany masaż potrafi złagodzić podrażnioną skórę, wzmocnić mięśnie, poprawić cyrkulację krwi, naprawić uszkodzoną tkankę, eliminować toksyny oraz redukować wielkość tkanki tłuszczowej. Jest pomocny w leczeniu reumatyzmu, artretyzmu. Pomaga też w lumbago, wypadniętym dysku, paraliżu, zaburzeniach spowodowanych stresem i depresją.
Program składa się z:
wprowadzenia do Ajurwedy i Masażu, nauki podstawowych ruchów Masażu, masażu ramion i głowy, masażu pleców, masażu klatki piersiowej i podbrzusza, masażu górnych i dolnych kończyn, masażu całego ciała;

 

 

4. MASAŻ PUNKTÓW MARMA

czas trwania kursu: 20 godzin /10 dni
koszt: 680,00 Euro

Słowo Marma pochodzi od sanskryckiego słowa “mru” lub “marr”. “Marayate lti Marmani” to sanskrycka fraza określająca prawdopodobieństwo śmierci wywołane obrażeniami zadanymi w szczególne miejsca - tzw. marmany. Marman to mały obszar, punkt służący do akupresury, dosłownie “tajemny” lub “ukryty”. Na ciele każdego z nas istnieją miejsca, które są skupiskiem Prany (energii, siły życiowej). Ich uszkodzenie może doprowadzić do powstania dysfunkcji działania poszczególnych organów.
Przywrócenie harmonijnego przepływu energii powstaje przez stymulację marman, stanowi wyraz fizycznego, psychicznego i duchowego zdrowia. Przez właściwą równowagę wszystkich energii ciała można zapobiegać chorobom i przywracać zdrowie choremu organizmowi.
Program składa się z:
wprowadzenia do Ajurwedy,
nauki lokalizacji i nazewnictwa punktow marman,
podejmowania środków ostrożności podczas stosowania masażu marman,
teorii i praktyki Masażu Głowy, ramion,
masażu klatki piersiowej i podbrzusza, masażu górnych i dolnych kończyn,
masażu całego ciała (lewa strona, prawa strona),
masażu twarzy

 

5. MASAŻ STOPAMI

czas trawania : 20 godzin / 10 dni
koszt : 680,00 Euro

Masaż stopami jest bardzo podobny do Masażu Marman, z tą jednak różnicą, że wykonuje się go tylko i wyłącznie przy użyciu stóp. Nauka tego masażu jest żmudna, a osiągnięcie wprawy zabiera dość dużo czasu.
Program składa się z:
wprowadzenia do Ajurwedy,
aspektów praktycznych masażu i Masażu Stopami,
teorii i praktyki masażu podbrzusza, ramion, masażu klatki piersiowej i podbrzusza,
masażu górnych i dolnych kończyn,
masażu całego ciała (lewa strona, prawa strona).

 

 

6. MASAŻ GŁOWY

czas trwania kursu: 10 godzin /5 dni
koszt : 300,00 Euro

Według Wed, głowa jest ważnym miejscem Prany Waju (jednym z rodzajów Waty-jednej z 3 energii Pran). Prana Waju odpowiada za wiele istotnych działań. Jednym z nich jest kontrola i odżywianie pięciu zmysłów. Na głowie, szyi oraz ramionach znajduje się dużo punktów marman. Nawet lekkie zranienie takiegoż miejsca może być przyczyną powstania różnorakich problemów zdrowotnych. Odpowiedni masaż może znacznie poprawić funkcjonowanie organizmu.
Do masażu głowy stosuje się oleje lecznicze. Ich skład zależy od rodzaju ciała oraz włosów. Na cały proces masażu składają się masaże: głowy (czaszki), włosów, szyi, barków i ramion. Do masażu głowy używa się specyficznej techniki rozprowadzania oleju w połączeniu z masażem przy pomocy champi – specjalnego nacisku dłonią wspomnianych marman. Dodatkowo stosuje się szeroki wachlarz różnorodnych ucisków o zmiennej częstotliwości.
Program składa się z:
wprowadzenia do Ajurwedy,
teorii i praktyki masażu i masażu głowy.

 

 

7. MASAŻ TWARZY

czas trwania kursu: 10 godzin / 5 dni
koszt: 300,00 Euro

Masaż twarzy pomaga w zapobieganiu powstawania zmarszczek oraz napięć skóry. Masaż relaksuje mięśnie twarzy oraz stymuluje krew naczyń położonych bezpośrednio pod skórą. To nieinwazyjne działanie sprawia, że skóra wygląda o wiele młodziej. Masaż wpływa przede wszystkim na uwolnienie ucisku mięśni twarzy oraz tkanki łącznej. Napięcie może powstawać w obrębie mięśni twarzy, kumulując się bez możliwości ujścia. Myśli oraz emocje potrafią “zamknąć się” w nas i uwidaczniać się właśnie w wyrazie naszej twarzy. Część z nich potrafi towarzyszyć nam aż do końca naszego życia. W takich przypadkach mięśnie po prostu “wysychają” i blokują możliwość pełnej ekspresji mimiki twarzy. Stan ten może być przyczyną szybszego starzenia się twarzy, powstawania zmarszczek oraz utraty elastyczności twarzy.
Program składa się z:
Wprowadzenia do Ajurwedy,
teorii i praktyki masażu i masażu twarzy.

 

 

9. ZIOŁOWY PROGRAM PIELĘGNACJI TWARZY

Czas trwania kursu: 14 godzin /dni
Koszt: 340,00 Euro

Ziołowy Program Pielęgnacji Twarzy to połączenie programu Masażu Głowy z Programem Masażu Twarzy, ze zwróceniem szczególnej uwagi na stosowanie ziołowych preparatów pielęgnacyjnych. To nieinwazyjne działanie o charakterze relaksacyjnym. Masaż wpływa głownie na uwolnienie ucisku mięśni twarzy oraz tkanki łącznej. Jest polecany każdemu kto chce dodać blasku, poprawić zdrowie oraz odmłodzić swoją twarz. W szczególności polecany dla poprawy zdrowia skóry wrażliwej. Regularne stosowanie usuwa blizny trądzikowe, przebarwienia skóry, wągry oraz niweluje niebezpieczny wpływ zanieczyszczonego środowiska na nasz organizm.

 

 

9. MASAŻ SZYJI I RAMION

czas trwania kursu: 10 godzin /5 dni
koszt : 340,00 Euro

Program obejmuje wprowadzenia do Ajurwedy,teorii i praktyki masażu szyi (szyi, barków, ramion i kręgosłupa).

 

 

10. KURS JOGI

czas trwania kursu: 6 godzin /3 dni
koszt : 37,00 Euro

Joga to sposób na osiągnięcie harmonii ciała, umysłu oraz emocji. Ajurweda i Joga to bliźniacze dyscypliny. Tylko zdrowe ciało - ciało poddane zabiegom Ajurwedy jest otwarte na naukę wiedzy duchowej jaką jest joga. Joga wprowadza naturalny stan spokoju, równowagi. Ćwiczenia Jogi pomagają osiągnąć naturalny porządek, uregulować neurohormony, metabolizm, wzmocnić układ dokrewny oraz w naturalny sposób leczyć zaburzenia psychiczne.

 

 

11. MEDYTACJA

czas trwania kursu: 3 dni /6 godzin
koszt : 37,00 Euro

Medytacja to doświadczenie o charakterze duchowym i bardzo osobistym. Celem każdej techniki medytacyjnej jest transformacja świadomości, pozytywne ukierunkowanie poprzez zmianę stanu umysłu. Medytacja to spojrzenie wgłąb siebie, to koncentracja na własnym wnętrzu.
Całkowity proces medytacji zazwyczaj składa się z 3 etapow :
koncentracji (dharana),
medytacji (dhyana) oraz oświecenia i asymilacji (samadhi).

Przygotowanie się do medytacji zazwyczaj zaczyna się od koncentracji na określonym obiekcie. Po skupieniu się, koncentracja zamienia się w medytację.
Dzięki trwającemu procesowi medytacji łączymy się z obiektem koncentracji, który może być chwilą w teraźniejszości lub jednostką boską.