DZIEŃ 1
Wylot do Indii.

DZIEŃ 2: Chennai
Przyjazd do Chennai o 4.25 czasu lokalnego, transfer do hotelu Comfort Inn Marina Towers (pokoje zarezerwowane, gotowe do natychmiastowego zameldowania). Śniadanie, przedpołudnie - czas odpoczynku na przystosowanie się do nowej strefy czasowej. Popołudniowa wycieczka do Bram Słonecznego Południa. Madras (teraz nazywa się Chennai) – stolica stanu Tamil Nadu – miejsce starożytnych cywilizacji z bogatym dziedzictwem sztuki, rzeźby oraz architektury. W Madras została założona pierwsza siedziba British East India Company . Budowa fortu St. George rozpoczęła się około 1650 roku. Obecnie budynki fortu są siedzibą sekretariatu rządu stanu oraz ciała legislacyjnego Tamil Nadu. Kościół Św. Marii, poświęcony w 1680 roku jest najwcześniejszą przetrwałą, nienaruszoną przez wieki budowlą w Indiach oraz najstarszym kościołem anglikańskim na wschodzie. Kościół San Thome kojarzony jest z Apostołem Św. Tomaszem. Wierzy się, że zginął śmiercią męczennika na górze Św. Tomasza oraz, że jego szczątki są umieszczone właśnie w tym kościele.
Marina – to 13 km długości piaszczysta plaża ciągnąca się wzdłuż całego Madras, otoczona palmami. Jednym z najważniejszych miejsc w Chennai jest jednolity kompleks Mylapore, w którego skład wchodzą świątynia Kapalaswara Shiva, rynek oraz miejsce zamieszkania Brahaminów. Obiad oraz nocleg w Hotelu Comfort Inn Marina Towers.

DZIEŃ 3: Chennai – Mahabalipuram – Pondycherry
Śniadanie, podróż do Mahabalipuram (1,5 godziny). Zwiedzanie Mahabalipuram, miasta portowego dynastii Pallavas w 7 wieku, położonego 65km od Chennai. W tym pocztówkowym miejscu piaszczystych plaż oraz morza znajduje się ponad 70 budowli, które zainspirowały styl architektury świątyń w Tamil Nadu.
Najważniejsza grupa złożona z 5 rathas - nazwanych na cześć bohaterów Mahabaraty, wykutych w skale monolitów imitujących obrzędowe rydwany. Niektóre z rathas są niedokończone. To właśnie w nich widać technikę żłobienia w “żywej” skale. W kompleksie dużą uwagę przykuwają wielkie postaci lwa, słonia oraz siedzącego Nandi - byka ujeżdżanego prze Shivę. Pozostałe świątynie w grotach, takie jak Mahishasuramardini oraz Olalkkannesware (Bóg Płonącego Oka) są wydrążone od strony wzgórza. Dochodzi się do nich przez cylindryczne korytarze. Same świątynie są bogato zdobione postaciami bogów oraz bogini panteonu Hindu. Po południu wyjazd do Pondycherry (2 godziny). Po przyjeździe zakwaterowanie, obiad w hotelu Annamalai.

DZIEŃ 4: Pondycherry – Tanjore
Śniadanie
Zwiedzanie Pondycherry oraz Auroville
Popołudniowy wyjazd do Tanjore
Zwiedzanie świątyni Chidambaram
Przyjazd, zakwaterowanie w hotelu
Obiad oraz nocleg w hotelu Sterling Swami Malai

DZIEŃ 5: Tanjore – Madurai
Śniadanie, zwiedzanie Tanjore – jednego z najbardziej czarujących rejonów Tamil Nadu, który zdobył rozgłos za czasów rządów rodu Chola, Zasłynął on z nowatorskiego i sprawnego zarządzania oraz z konstruowania wspaniałych budowli. Przedstawiciele tego rodu są autorami znacznej części wspaniałych budowli swego imperium, z których większość stanowi podstawę architektury hinduskiej. Thanjavur znany jest z jedwabiu oraz charakterystycznej sztuki szkła. Rękodzieło, ręcznie zdobione talerze, ikony, mosiężne i miedziane puchary ozdabiane srebrem, tradycyjne instrumenty muzyczne, dywany, biżuteria są do kupienia w Thanjavaur. To miejsce tradycyjnej muzyki karnatyckiej, instrumentów muzycznych, tańca i sztuki oraz rękodzieła. Świątynia Brihadesvara zbudowana przez Radżę Chola, o wysokości 92m w kształcie piramidy była uważana za najwyższy budynek starożytnych Indii. W pobliżu świątyni Brihadesvara znajduje się gigantyczna, pięciometrowa figura Nandi, byka Shivy wykonana z czarnego granitu. W Thanjavur polecamy zwiedzić także świątynię Subramanya. Powrót do Madurai (4 godziny). Obiad oraz nocleg w hotelu Germanus.

DZIEŃ 6: Madurai – Kovalam
Śniadanie, zwiedzanie Madurai, najstarszego miasta Hindu w Indiach, z historią sięgającą prechrześcijańskiego okresu Sangam. Chwała Madurai powróciła w zmniejszonej formie w początkach ubiegłego milenium. Pod rządami królestwa Vijayanagar zostało splądrowane przez siejące spustoszenie armie Deli (Malik Kafur). W wiekach 16 i 18 Madurai było rządzone przez władców Nayak, z których najznamienitszym był Tirumalai Nayakar. Okres Sangam poeta Nakkeerar opisał w epizodach Sundareswarar – Tiruvilayaadal. Obecnie odgrywane są one podczas festiwalu świątyni.
Całe miasto Madurai jest zbudowane wokół świątyni Meenakshi Sundareswarar – świątynią w całym tego słowa znaczeniu. Prostokątnie ulice zbiegają się do świątyni, symbolizując strukturę kosmosu. Okazałość świątyni Meenakshi pozostała nienaruszona przez ostatnie 2000 lat. Ten rozłożysty kompleks świątyń wzbudzający zachwyt to nie tylko piękno architektury lecz przede wszytkim prawdziwy skarb hinduskiej kultury i cywilizacji. To także jeden z większych kompleksów świątyń w całych Indiach.
Podstawową strukturą wszystkich świątyń w Indiach jest komora Garbha Griha (sanctum sanctorum), gdzie przechowywana jest figurka bożka najważniejszego bóstwa. Świątynie zazwyczaj budowane są na platforma z prowadzącymi do niej kilkoma schodami. Rzeźbione kolumny podtrzymują portyk przykrywający wejście do świątyni. Wystający dach zwany shikhara wieńczy szczyt Garbha Gara. Z czasem stopniowo małe świątynie wyrastały z kompleksu świątyni.
Shikhara świątyń w południowych Indiach charakteryzują się budową poziomową tworząc swoistą piramidę. Każdy poziom udekorowany jest miniaturowymi dachami. Niektóre z hinduskich świątyń, takich jak na przykład Meenakshi charakteryzują się wysoką shikharą nad wejściem do świątyni tworząc symetrię całego kompleksu. Dla odmiany świątynie północnych i środkowych Indii, w odróżnieniu od opisywanych południowych przypominają odwrócony róg ozdobiony miniaturowymi stożkowymi shikharami. Shikhara opisywanej świątyni Meenakshi jest nie tylko wysoka, ale także bogato zdobiona postaciami bogów, bogini oraz mitycznych postaci. Długie korytarze świątyni są zdobione rzeźbionymi postaciami i scenami mitycznymi kolumnami.
Meenakshi to dosłownie miasto – jedno z najstarszych, ale i najbardziej znamienitych w całych Indiach. Kolejni władcy odbudowywali to miejsce wprowadzając modyfikacje własnego pomysłu – korytarze, rzeźby przygotowując odpowiednie miejsce na zamieszkanie przez Meenakshi - jedną z wielu form bogini Parvati (małżonka Shivy). Kamienne mury, wieże tejże świątyni wyrastają z samego centrum Madurai. Mówi się, że wizerunek bogini Meenakshi wyrzeźbiony z jednego kawałka szmaragdu.
Pałac Thirumalai Nayak
Pałac został zbudowany w 1636 roku przez króla Thirumalai Nayaka z pomocą włoskiego architekta. Budynek, który widzimy dzisiaj to Pałac główny – miejsce w którym żył król. Kompleks pałacowy był 4 razy większy niż widoczna dzisiaj struktura. Pałac składał się z dwóch części, zwanych Swargavilassa oraz Rangavilasa. Znajdowały się w nich apartamenty królewskie, teatr, świątynia, pokoje gościnne, zbrojownia, miejsce na lektyki, królewska estrada, kwatery, sadzawka oraz ogród. Król Thirumalai Nayak wyprawiał festiwale: Navarathri, Chithirai, Masi. Organizował codzienne pałacowe pokazy muzyki i tańca.
Pałac został zburzony przez jego wnuka – Chokkanatha Nayaka, a wszystkie wartościowe przedmioty zostały z niego wywiezione. W 19 wieku, Lord Napier – zarządca Madras pomiędzy 1866 a 1872 rokiem odrestaurował pałac. Do dziś jedynie przestronny prostokątny dziedziniec, zwany swarga Vilasam oraz kilka dołączonych budynków przetrwało, a ich wielkość przywołuje czas świetności skończonej ery. Dziedziniec mierzy 3900m2 i jest otoczony kolumnami. Na zachód od dziedzińca znajduje się Komnata Tronowa – przestronne pomieszczenie z ośmiokątnym sklepieniem. Prowadzi ona do Sali Balowej. Przez pewien czas pałac był wykorzystywany jako siedziba administracyjna władz lokalnych. Po ogłoszeniu niepodległości został uznany za dziedzictwo kulturowe i w chwili obecnej znajduje się pod opieką Departamentu Archeologicznego. Przejazd do Kovalam (5 godzin), zakwaterowanie w Somatheeram.