DZIEŃ 1
Przylot do Delhi, transfer do hotelu.

DZIEŃ 2: New Dehli
Śniadanie, półdniowa wycieczka po Starym i Nowym Delhi, włączając w to Jama Masjid, Raj Ghat, Quatab Minar, India Gate oraz siedzibę rządu. Wieczorem transfer na lotnisko, przelot do Patna. Transfer i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 3: Patna – Vaishali – Patna
Śniadanie, całodniowa wycieczka do Vaishali – miejsca w którym Budda wygłosił swe ostatnie kazanie ogłaszając nadchodzącą Nirwanę. Zwiedzanie stup z urnami zawierającymi prochy Buddy oraz kolumny Aśoka, wzniesione przez cesarza Aśokę celem zaznaczenia miejsc uświęconych przez Buddę. Miejsce to znane jest również ze sławnych malowideł Madhubani. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 4: Patna – Rajgir
Rankiem wyjazd do Rajgir (102km; 2.5h) – stolicy cesarstwa Magadha w 6 wieku. To czczone miejsce rozważań Buddy, który spędził tu wiele lat. Zwiedzanie Gridhrakula, groty Sapataparni, fortu Ajatsatru oraz Venuvana. Popołudniowe zwiedzanie Nalanda – najstarszego na świecie uniwersytetu, założonego w 5 wieku. Zwiedzanie monastyrów oraz świątyń z licznymi malowidłami Buddyzmu oraz Hindu. Możliwość zwiedzania Instytutu badań literatury buddyjskiej, w którego zbiorach znajduje się wiele rzadkich manuskryptów. Zwiedzanie muzeum archeologicznego. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5: Rajgir - Bodhagaya
Śniadanie, wyjazd do Bodhagaya (193km; 4,5h). Zwiedzanie po drodze jaskiń Barailiar – najwcześniejszego, znanego przykładu jaskiń wykutych w skałach. Stały się one inspiracją dla angielskiego pisarza E. M. Forsetera do umiejscowienie akcji książki “Droga do Indii”. Przyjazd do Bodhgaya. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6: Bodhgaya
Bodhgaya to jedno z najświętszych miejsc pielgrzymek Buddystów. To właśnie tu Gotama dostąpił oświecenia i stał się Buddą pod drzewem Bodhi. Zwiedzanie także świątyni Satabodhi, japońskich i tybetańskich monastyrów oraz muzeum uniwersytetu Madagha. Wieczorne uczestnictwo w obrzędzie zapalania świateł w świątyni Mahabodhi.

DZIEŃ 7: Bodhgaya – Varanasi
Śniadanie wczesnym rankiem, wyjazd autobusem do Varanasi (243km; 6h) lub alternatywnie podróż pociągiem z Varanasi do Gaya. Przyjazd po południu, transfer do hotelu. Zwiedzanie ghat (schodów do rzeki), świątyń oraz Benaras Hindu University.

DZIEŃ 8: Varanasi – Sarnath
Obserwacja wschodu słońca podczas porannego rejsu po Gangesie. Po śniadaniu wycieczka do Sarnath, głównego centrum Buddyzmu – to właśnie tu 530 lat przed naszą erą Budda wygłosił pierwsze kazanie po osiągnięciu oświecenia. Zwiedzanie stup Dhamekh oraz Dharmarajika. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 9: Varanasi – Kishinagar
Po południu wyjazd do Kushinagar – miejsca osiągnięcia przez Buddę stanu najwyższej Nirwany - Parinirvany. Stupa Ramabha stoi w miejscu kremacji Buddy. Dodatkowo zwiedzanie Natha Kumarka Kot, miejsca przechowywania figury leżącego Buddy w stanie Nirwany. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 10: Kushinagar – Lumbini – Sravasti – Balrampur
Poranna wycieczka do Lumbini – miejsca narodzin Buddy. Starożytne sanktuarium z zachowanym reliefem przedstawiającym narodziny Buddy. Po południu wyjazd do Balrampur, zwiedzanie sanktuariów znajdujących się po drodze. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 11: Balrampur – Lucknow
Śniadanie w hotelu, wyjazd do Lucknow. Zakwaterowanie w hotelu. Popołudniowe zwiedzanie Lucknow.

DZIEŃ 12: Delhi Śniadanie w hotelu, transfer na lotnisko i lot do Delhi. Wieczorem wylot do Włoch.